top of page

POZNAJMY SIĘ

Nazywam się Klaudia Rakowska i jestem ambasadorką uważnej, serdecznej komunikacji.

Od lat fascynuje mnie rola słów w kreowaniu dobrej jakości życia, relacji i biznesu. Jestem empatką, wrażliwcem, uważną obserwatorką ludzi i życia oraz… świadkiem wielu porażek komunikacyjnych (w tym własnych), które zainspirowały mnie do stworzenia przestrzeni Have a Good Name.

Odkąd pamiętam, interesował mnie człowiek, jego konstrukcja psychiczna, jego indywidualna droga życiowa i jego interakcje z otoczeniem. Od zawsze też fascynuje mnie komunikacja, którą zawodowo zajmuję się od ponad 18 lat. Ciekawi mnie, jak różnie potrafimy odbierać (i komunikować) to samo zdarzenie.

Lubię rozmawiać z ludźmi, słuchać ich i obserwować oraz zatrzymywać siebie (i innych) w refleksji nad światem. Lubię też wspierać ludzi w odkrywaniu siebie oraz pokazywać im ich piękno i unikalność, bo głęboko wierzę, że każdy z nas jest tu po coś.

Klaudia_black.jpg
Grafika_HaGN_oferta_2_edited.png

Moje doświadczenie, wykształcenie, certyfikaty 

Przez ponad 16 lat pracowałam w międzynarodowych i lokalnych korporacjach, prowadząc w nich działy komunikacji i przewodząc zespołom fantastycznych ludzi. Gdy świat dużych firm przestał mnie spełniać, zaczęłam budować swój własny - oparty o ważne dla mnie wartości. 

Z wykształcenia jestem PRowcem, dziennikarką i marketerką. Z wrodzonych talentów – m.in. twórczynią, strateżką, reformatorką, opiekunką, badaczką i organizatorką. A że bardzo lubię się uczyć i zdobywać nowe umiejętności, przeszłam też liczne kursy i szkolenia z zakresu psychologii, rozwoju człowieka i jego świadomości, mindfulnessu, kreatywności oraz komunikacji (bo tej - nigdy dość!). Wierzę jednak, że…

 „Tyle o sobie wiemy, na ile nas sprawdzono”

jak pisała Wisława Szymborska i że to nie stopnie naukowe, kursy czy certyfikaty tworzą człowieka, a to, co robi ze zdobytą wiedzą, jaki na co dzień jest oraz co i jak w życiu przeżył. Ja swoją wiedzę, talenty i doświadczenia przekuwam m.in. w autorskie narzędzia ułatwiające ludziom komunikację ze sobą i światem zewnętrznym. Bo chcę, by żyło im się lepiej, świadomiej i pełniej. Bo wierzę, że dzięki temu świat będzie jeszcze piękniejszym miejscem.

Jeśli czujesz, że mogę być „Twoim” człowiekiem, zapraszam Cię serdecznie do zapoznania się z moją ofertą.

Grafika_HaGN_oferta_2_edited.png
Grafika_HaGN_oferta_2_edited.png

Prywatnie…

… jestem absolutnie rozkochana w życiu. Lubię brać udział w rozmaitych warsztatach rozwojowych, czytać mądre, poruszające książki, pisać i bawić się słowem. Lubię zgubić się w obcym kraju i zatrzymywać w kadrach (i słowach!) jego nieoczywiste zakamarki. Jestem przywiązana do jakości wszystkiego, co mnie otacza i co wychodzi ode mnie do świata. Staram się żyć uważnie, świadomie i przede wszystkim – w zgodzie ze sobą. 

Spełniam się twórczo nie tylko w pisaniu, ale i w gotowaniu. Piekę swój chleb i zamykam lato w słoikach. Gdy tylko mogę, szukam kontaktu z naturą, bo ona mnie karmi, wzrusza i zasila. Kocham wodę, las i bujną roślinność. Dużo wędruję i rozmyślam. Ogromnie cieszą mnie drobiazgi jak np. smak dojrzałych malin, widok pszczół buszujących w lawendzie czy ciepło słońca na policzku.

Grafika_HaGN_oferta_2_edited.png
bottom of page